26. Tiran Uluslararası Fuarı (13.03.2019)

İlgi: TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ tarafından 11.03.2019 tarihli, 34221550-720- 2571 sayılı ve 26. Tiran Uluslararası Fuarı konulu yazısı aşağıda tarafınıza sunulmuştur.

İlgide kayıtlı yazıda, Arnavutluk’un Başkenti Tiran’da geçtiğimiz dönemde beş kez Türk Ürünleri Fuarları gerçekleştirildiği, sektör temsilcilerinin talepleri doğrultusunda bölgenin en önemli uluslararası platformu olarak bilinen “26. Tiran Uluslararası Fuarı’nın Türkiye Milli İştiraki İstanbul Ticaret Odası tarafından gerçekleştirileceği ifade edilmektedir.

23-26 Kasım 2019 tarihleri arasında düzenlenecek “26. Tiran Uluslararası Fuarı’nın Türkiye Milli İştiraki Katılım Bedeli’nin 2.650TL/m2 olduğu, bu bedele tüm ana hizmetlerin dâhil olduğu belirtilmektedir.

Yazıda devamla, ülkemiz ile Arnavutluk arasında imzalanan Serbest Ticaret Anlaşmalı ile 26. Tiran Uluslararası Fuarı’nın önemi arttığı, Fuarda tüm sanayi, ticaret ve hizmet firmalarının yer almasının mümkün olduğu ifade edilmektedir.

Arnavutluk ve Güneydoğu Avrupa ülkeleri potansiyelinin değerlendirilmesi açısından büyük önem taşıyan 26. Tiran Uluslararası Fuarı’nda profesyonel ziyaretçiler ile ikili görüşme imkanları sağlanacağı belirtilmektedir.

Söz konusu etkinliğe ilişkin ayrıntılı bilgi ve katılım formunu Birliğimiz Web sitesi (www.tobb.org.tr) sağ panelinde “Hizmetler” başlığı altındaki “Uluslararası İş İmkanları/Yurt Dışı Etkinlikler” bölümünden ulaşılabilmektedir

Üyelerimize Duyurulur.