2021 IRU Dünya Kongresi, Start-up Yarışması Hk. (21.05.2020)

İlgi: TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİLRİĞİ tarafından 11.05.2020 tarihli, 34221550-101.99-4223 sayılı ve 2021 IRU Dünya Kongresi, Start-up yarışması hk. konulu yazısı aşağıda tarafınıza sunulmuştur.

Ülkelerinde aktif kuruluşların üyelerinden oluşan ve 560.000’den fazla nakliye operatörünü tek çatı altında temsil eden Uluslararası Karayolu Taşımacılığı Birliği (IRU), özel ve kamu sektörü arasındaki işbirliğini teşvik etmek, taşımacılık sektöründeki gelişmeleri değerlendirmek ve yeni çözümlerin önünü açmak için, karayolu taşımacılığı sektörünü 2021 yılında düzenlenecek IRU Dünya Kongresi’nde bir araya getirecektir.

Tüm dünyanın karayolu taşımacılığı kuruluşu olan, ağını ve küresel erişimini kullanarak uluslararası mobilite ve lojistik hizmetleri sunan 3,5 milyon şirketin sesini temsil eden IRU, sektör ve hükümet liderlerini bir araya getireceği IRU Dünya Kongresi’nde, uluslararası karayolu taşımacılığı hareketliliği ve lojistiğinde yeni nesil genç firmaların yenilikçi çözümlerini teşvik etme arzusuyla bir Start-up Yarışması yapacaktır.

Start-up şirketlerin yenilikçi, ürün veya hizmetlerini bir sonraki aşamaya taşımak için finansman desteği de kazanabileceği bu yarışmadaya katılabilmek için şirketlerin;

  • Üç yıl veya daha kısa bir süre önce kurulmuş olması,
  • 1 milyon ABD dolarının altında fon sağlamış olması,
  • Mobilite / nakliye / lojistik sektöründe faaliyet göstermesi,
  • İş odağı olarak yenilikçi teknolojileri belirlemiş olması,
  • Çalışan bir prototip ya da ürüne sahip olması ya da sürdürülebilir bir iş modeli aktarabilmesi,
  • Ürün kullanıcılarını göstermesi (sürücüler, müşteriler vb.)

Koşullarını sağlaması ve http://iruworldcongress.com/start-up-competition-submission adresinden başvuru yapması gerekmektedir. Listede olmaya hak kazanan 20 şirketin adı IRU tarafından açıklanacak ve IRU Dünya Kongresi resmi web sitesinde halka açık olmaya sunulacak.

Bu itibarla, yarışmaya başvuru yapan firmaların ayrıca sila.kockaya@tobb.org.tr adresinden tarafımıza bilgi paylaşmasından memnuniyet duyulacaktır.

Üyelerimize duyurulur.