Sayın Cumhurbaşkanımızın İtalya Ziyareti (20.01.2014)

TOBB’ dan Odamıza gelen yazıda; Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül’ün 28 Ocak-l Şubat 2014 tarihlerinde İtalya’ya gerçekleştireceği resmi ziyaret kapsamında Sayın Cumhurbaşkanımıza refakat edecek özel sektör heyetinin Birliğimiz ve DEİK organizasyonunda gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Ziyaret programının, Roma ve Pisa’yı kapsaması öngörülmektedir. Program çerçevesinde, Roma’da Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül, Bakanlar ve TOBB-DEİK Başkanı Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun onurlandırmalarıyla, iki ülke işadamları ve önde gelen kurum temsilcilerinin bir araya geleceği “Türkiye-İtalya İş Forumu” düzenlenmesi planlanmaktadır. Ayrıca, ikili iş görüşmeleri ve tesis ziyaretleri de program kapsamında yer alacaktır. ,

Ziyarete katılmak isteyen firma temsilcilerinin konaklama, uçak, transferler, yemek vb. organizasyon giderlerini karşılamak ve nihai katılım bedelinden mahsup edilmek üzere DEİK-İş Bankası Beyoğlu Şubesi (Şube Kodu: 1011) TR67 0006 4000 0021 0113 3145 86 numaralı Avro hesabına 1500,­(BinBeşYüz) Avro avans bedeli ödemeleri, TOBB web sitesi (www.tobb.org.tr) sağ panelinde “Hizmetler” başlığı altındaki “Uluslararası İş İmkanları/Yurtdışı Etkinlikler” bölümünde yer alan “İtalya Ziyareti Özel Sektör Heyeti Başvuru Formu”na yüksek çözünürlüklü ve “jpeg” formatında bir resim ekleyip, eksiksiz doldurarak, avans bedelinin ödendiğini gösterir dekont ile en geç 20 Ocak 2014 tarihine kadar DEİK’e (Neslihan Kilit, tel: 0212 339 5027, e-posta: nkilit@deik.org.tr) iletmeleri gerekmektedir.

İtalya Schengen vize bölgesi dahilindedir. İtalya Büyükelçiliği ile yapılan görüşmeler neticesinde, heyete katılan özel sektör temsilcilerinden vize ücreti alınmayacaktır. Bu kapsamda, 10 yıldan yeni ve en az 6 ay süreli pasaport, 1 adet fotoğraf ve seyahat günlerini kapsayan seyahat sağlık sigortasıhttp://www.ambankara.esteri.it/Ambasciata_Ankara/Menu/Informazioni e servizi/Visti/ adresinde yer alan başvuru formu ile 22 Ocak 2014 tarihinde İtalya’nın Ankara Büyükelçiliğine başvuru yapılması gerekmektedir. Vize başvurusu ayrıca İtalya’nın İstanbul ve İzmir Başkonsolosluklarına da yapılabilecektir. Şahsen başvuru şartı aranmayacaktır.