Avrupa İşletmeler Ağı İş Birliği Teklifleri (03.06.2013)

AÇIKLAMALAR:
Yukarıdaki tarihler tekliflerin KOSGEB web sitesinde yayınlandığı tarihi belirtmektedir. Teklifler yayınlandıktan sonra bir yıl sistemde kalmaktadır.
Avrupa İşletmeler Ağı Projesi; KOSGEB Ostim Hizmet Merkez Koordinatörlüğünde yürütülen ve bölgeye hizmet veren, temel amacı Türk KOBİ’lerinin yabancı KOBİ’lerle Ticari ve Teknolojik ortaklıklar yaparak uluslar arası rekabet güçlerini arttırmak olan bir Projedir.

Aşağıda profillerin teklif özetlerini görebilirsiniz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN: 

Sayın Uğurtan SÜMER
KOBİ UZMANI
KOSGEB OSTİM HİMETMERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ
AVRUPA İŞLETMELER AĞI OFİSİ
Tel: 0 312 592 84 29 – 0 312 592 84 31 – 0 312 592 84 34 - 0 312 592 84 37
Cevat Dündar Cad. No: 156 Ostim / ANKARA
Ayrıca aşağıda telefonları bulunan uzmanlardan da bilgi alabilirsiniz:

Ferda KALAFAT / KOBİ Uzmanı - 0 312 592 84 29
Dr. Deniz TİMURÇİn/ KOBİ Uzmanı - 0 321 592 84 34
Dilek KOÇKAN / KOBİ Uzmanı - 0 312 592 84 27

TEKLİF ÖZETLERi:
HER TEKLİFİN DETAYINI GÖRMEK İÇİN FİRMANIN ÖNERİSİNİN SONUNDA YER ALAN SEE: DETAİL PROFİLE YAZISINA TIKLAYARAK DETAYLARI GÖREBİLİRSİNİZ

03 - 07 Haziran 2013 Ticari İşbirlikleri

Avrupa İşbirliği duyuruları aşağıda yer almaktadır. İlgilendiğiniz duyuru için lütfen bağlı bulunduğunuz Avrupa İşletmeler Ağı konsorsiyumu ile irtibata geçiniz.

Konsorsiyum bilgileri: http://www.kosgeb.gov.tr/Pages/UI/Projeler.aspx?refContent=22)

20130517001 Süt Ürünleri Üretimi Yapan Romanyalı Firmanın Distribütör Arayışı 
2008 yılında faaliyet göstermeye başlayan, büyük ölçekte süt ürünleri üretimi ve dağıtımı yapan Romanyalı firma, distribütörlük verebileceği firmalar aramaktadır. Firmanın hedef ülkeleri sadece Mısır, Tunus ve Türkiye’dir.

20130514019 Tekerlekli Sandalye Aksesuarları Üzerinde Uzman Firmanın Üretici Arayışı 
Tekerlekli sandalye için yenilikçi ve çekici aksesuarların tasarımı, üretimi ve satışı konusunda uzman üretici, tedarikçi, tekerlekli sandalye toptancısı aramaktadır. Şirketin ana müşterileri bakım sağlayıcıları, havaalanları,  mağazalar, hastaneler, engelliler için kişisel yardım, spor dernekleri sunan şirketlerdir.

20130514060 İngiliz Üretim Firmasının Distribütör Arayışı 
Öncelikli olarak Otomotiv sektörü ve iş elbisesi (yüksek görünürlük giyim ve koruyucu giysi) , araçları güvenli bir şekilde bağlama ve kaldırmak için kayış ve zincirler de dahil olmak üzere geniş ürün skalasına sahip İngiliz üreticisi kendi ürünlerini tanıtmak ve satmak için Türkiye, Rusya, Hollanda, Fransa, Almanya, İsveç, Danimarka ve Norveç’te distribütör aramaktadır.

20130515028 Endüstriyel Otomasyon, Üretim Verileri İzleme ve Toplama Alanında Uzman İtalyan Firmanın Distribütör Arayışı 
Endüstriyel otomasyon(üretim yürütme ve enerji izleme sistemleri) alanında çözümler oluşturan, sistem entegratörleri geliştiren, bilgi ve veri yönetimi çözümleri üreten, kişiye özel bilgisayar entegrasyon hizmetleri veren italyan firma distribütör aramaktadır. Firma aynı zamanda ortak girişimlerde bulanabileceği işbirlikleriyle de ilgilendiğini belirtmiştir.

03 -07 Haziran 2013
TEKNOLOJİ TRANSFERİ

13 DK 202G 3SFU Biyokatalistlerin Hızlandırılmış Gelişimi    
Danimarkalı bir firma (start-up), metabolik mühendislikte, biyo-temelli (üretim mikroorganizmaları) katalizör keşif ve geliştirmesi için ultra-yüksek verimli tarama teknolojisi yeteneğine sahiptir. Firma düşük maliyette (örneğin B1 vitamini) fermante edilemeyen hassas kimyasalların fermantasyon süreçlerinin sürdürülebilirliğini geliştirmede teknik işbirlikleri sağlayabileceği partnerler aramaktadır.

13 FR 35k9 3SMSÇevre Islahı ve Ekolojik, Biyolojik Arıtma Temelli Kirlilik Temizlemesi 
Yenilikçi bir Fransız pikap firması içsel bakteri popülasyonu temelli çevre ıslahı ve kirlilik temizliğine yönelik ekolojik ve doğal bir yaklaşım geliştirmiştir. Kirletilmiş çevre etrafında hareket eden mikro-organizmalar enerjik kaynak olarak (metabolik süreçten geçen) (hem organik hem de inorganik) kirleticileri kullanır. Kirletilen çevreler & kömür, hava, su, atık ve tarım konularıyla alakalı teknik danışmanlıkla ilgili partnerler aramaktadır.

13 NL 60AH 3SM4 Toz Ölçümü için Çözümler 
Hollandalı bir firma, spot kaynak alanlar ve endüstriyel sprey dükkanları örnekli toz ve duman çıkışlı filtre odaklı endüstriyel hava arıtma konularında uzmanlaşmıştır. Firma dünya çapında aktif ve 50 yılın üzerinde bir geçmişi vardır. Firma filtrelerde arta kalan tozların miktarının ölçümüne yönelik çözümlerle ilgilenmektedir. Teknik işbirliğinde bulunabileceği partnerler aramaktadır.

13 GB 4103 3SM9İngiltere Pazarı İçin Yeni Su Arama ve Kirli Su Teknolojileri 
Su endüstrisi konusunda uzmanlaşmış İngiliz bir mühendislik firması, su arıtma konularında yenilikçi bir teknoloji aramaktadır. Tüm teknolojiler pazarda olmalı ve Avrupa marketlerinde kullanmak için sertifikalı ve akredite olmaları gerekmektedir. İdeal olarak, ilgili olanlar teknolojilerini çevresel ve yasal yazılımlara adres göstererek geliştirmiş olmalıdırlar.