Deik Türk - Belarus İş Konseyi Ortak Toplantısı (28.10.2013)

Belarus Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Sayın Vladimir Makey’in de katılımlan ile, 1 Kasım 2013 tarihinde İstanbul TOBB Plaza’da “DEİK Türk-Belarus İş Konseyi Ortak Toplantısı” düzenlenecektir.
DEİK ve Belarus Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde gerçekleştirilecek olan toplantıya; her iki ülkeden kamu ve özel sektör kurumlarının yetkilileri, Belarus’un önde gelen sanayi kuruluşları konumundaki Minsk Otomobil Fabrikası (ağır yük kamyonları, römorklar ve yolcu otobüsleri üretimi), Minsk Traktör Fabrikası (traktör ve tarım makinaları üretimi), Belleseksport (kereste ve orman ürünleri üretimi), Belneftehim ve Naftan (petrol ve petrokimya ürünleri üretimi), Amkodor (iş makineleri üretimi) ve diğer Belarus firmaları temsilcileri iştirak edecektir.

Toplantı çerçevesinde; Belarus’un ekonomik durumu, Türkiye ve Belarus arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi imkanları, Belarus’taki yatırım olanakları vb. konulara ilişkin kapsamlı sunumlar yapılacak ve iki ülke işadamları arasında iş görüşmeleri gerçekleştirilecektir.

Etkinlik taslak programı, katılım formu ve Belarus heyet listesi ekte yer almakta olup, ayrıcahttp://www.tobb.org.tr/Sayfalar/Detay.php?rid=2126&lst=DuyurularListesi) linkinden veya TOBB web sitesindeki sağ panelde yer alan “Hizmetler” başlığı altındaki “Uluslararası İş İmkanları/Yurt İçi Etkinlikler” bölümünden de bu bilgilere ulaşılabilmektedir.
 
Nihai program ve diğer bilgiler, katılım teyidi veren firma temsilcilerine ayrıca iletilecek olup ayrıca DEİK web sitesinde de (http://www.deik.org.tr/ ) yayınlanacaktır.

Türk-Belarus İş Konseyi Ortak Toplantısı’na katılmak isteyen kişilerin ilgili formu doldurarak, en geç 31 Ekim 2013, Perşembe günü saat 12:00’a kadar DEİK’e    (Elnur Osmanov, E-Posta:eosmanovdeik.org.tr,
Tel   : 0212 339 50 67,
Faks: 0 212 270 37 84 iletmeleri gerekmektedir