KOSGEB - Avrupa İşletmeler Ağı İşbirliği Teklifleri (20.04.2016)

AÇIKLAMALAR:

Yukarıdaki tarihler tekliflerin KOSGEB web sitesinde yayınlandığı tarihi belirtmektedir. Teklifler yayınlandıktan sonra bir yıl sistemde kalmaktadır.

Avrupa İşletmeler Ağı Projesi; KOSGEB Ostim Hizmet Merkez Koordinatörlüğünde yürütülen ve bölgeye hizmet veren, temel amacı Türk KOBİ’lerinin yabancı KOBİ’lerle Ticari ve Teknolojik ortaklıklar yaparak uluslar arası rekabet güçlerini arttırmak olan bir Projedir.

 

Aşağıda profillerin teklif özetlerini görebilirsiniz.

 

DETAYLI BİLGİ İÇİN: 

 

Sayın Uğurtan SÜMER

KOBİ UZMANI

KOSGEB OSTİM HİMETMERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ

AVRUPA İŞLETMELER AĞI OFİSİ

Tel: 0 312 592 84 29 – 0 312 592 84 31 – 0 312 592 84 34 - 0 312 592 84 37

Cevat Dündar Cad. No: 156 Ostim / ANKARA

Ayrıca aşağıda telefonları bulunan uzmanlardan da bilgi alabilirsiniz:

 

Ferda KALAFAT / KOBİ Uzmanı - 0 312 592 84 29

Dr. Deniz TİMURÇİn/ KOBİ Uzmanı - 0 321 592 84 34

Dilek KOÇKAN / KOBİ Uzmanı - 0 312 592 84 27

 

TEKLİF ÖZETLERi:

HER TEKLİFİN DETAYINI GÖRMEK İÇİN FİRMANIN ÖNERİSİNİN SONUNDA YER ALAN SEE: DETAİL PROFİLE YAZISINA TIKLAYARAK DETAYLARI GÖREBİLİRSİNİZ

Avrupa İşbirliği duyuruları aşağıda yer almaktadır. İlgilendiğiniz duyuru için lütfen bağlı bulunduğunuz Avrupa İşletmeler Ağı konsorsiyumu ile irtibata geçiniz.

30 Eylül - 04 Ekim 2013 TİCARİ İŞBİRLİKLERİ

 

Konsorsiyum bilgileri: http://www.kosgeb.gov.tr/Pages/UI/Projeler.aspx?refContent=22 )

BODE20130913001 Sıra Dışı Saat Üreticisi Alman Firmasının Distribütör Arayışı

Dijital kontrol cihazları üretimi yapan Alman firma, sıra dışı ve son derece dekoratif bir saat modeli üretmiştir. Sistem olarak, dönebilen dairesel iki cam panellin arasında fosforlu kristal bir yapıya dayandırılmıştır. Söz konusu bu saatlerin satışını yapabilecek uygun firmalara distribütörlük vermek istemektedir.

 

BOUK20130722002 İngiliz Mobilya Üreticisinin Distribütör Arayışı

Geleneksel İngiliz meşe mobilya üretimi yapan firma, uygun firmalara distribütörlük vermek istemektedir. Kırk yılı aşkın bir süredir üretim yapan İngiliz firmaların ürünleri el yapımıdır. Firmanın kataloğunda 500 ü aşkın özel tasarlanmış yatak odası, yemek odası, oturma odası, çalışma/kütüphane odası ve aksesuarları bulunmaktadır.

 

BOUK20130913002Yenilikçi Çok Bölmeli Geri Dönüşüm Konteynırı İçin İngiliz Firmanın Distribütör Arayışı

İngiliz bir firma yenilikçi çok bölmeli geri dönüşüm konteynırı üretmiştir. Taşıması ve kullanması son derece kolay ürünün manevra kabiliyeti yüksek olup farklı renklerde tasarlanabilmektedir. Konteynır, iki adet 55 lt bir adette 45 lt lik 3 bölmeden oluşmaktadır. Firma ürünlerin satışı için uygun firmalara distribütörlük vermek istemektedir.

 

BOIE20130909002

İnfrared Elektrikli Isıtıcı Üreticisi İrlandalı Firmanın Distribütör Arayışı

İrlandalı firma, çevre dostu ve orta dalga infrared elektrikli ısıtıcı üretmektedir. Elektrikle çalışanlar 94% oranında, gazla çalışanlar 45%, halojenle çalışanlar ise 60% oranında ısıya çevrimini sağlamaktadır. Tasarımı patentli ürünün sıradan ısıtıcılara kıyasla 3 katı daha verimli olduğu belirtilmiştir. Firma uygun firmalara distribütör vermek istemektedir.

 

30 Eylül – 04 Ekim 2013 TEKNOLOJİ TRANSFERİ

 

12 FR 36L8 3R75 Gıda Ürünleri İçin Yüksek Yoğunluklu ve Vizkoziteli Merkezkaç Separator (Ayrıştırıcı)

Fransız bir firma, yüksek yoğunluklu ve vizkoziteli ürünler üzerinde çalışmak üzere, merkezkaç ile ayrıştırılmaya tabi tutulmuş endüstriyel çözümler aramaktadır. Aranan merkezkaç separator makinası, gıda standartlarına uygun olmalıdır.  Şimdiki uygulama alanı, fazla miktarda tatlı bileşiklerinden oluşan, reçel gibi, gıda sıvılarının işlenmesinde, arıtımında kullanılmaktadır.

 

13 ES 252K 3ROT Köpük Üretimi ve İçeceklerde Köpük Dengesi

Gıda sektöründe çalışan İspanyol firma,  değişik sıcaklıklarda ve belli bir periyod içerisinde içeceklerde köpük üretimi teknoloji yada proses tekliflerine açıktır. Şirket, lisans anlaşması veya teknik ortaklık için endüstriyel ortaklar veya araştırma merkezleri aramaktadır.

 

12 RO 662C 3RIT  Yaşlıları ve Engelli İnsanları Görüntüleme İçin ICT Çözümleri

Romanya’dan bir teknik üniversite ICT alanında araştırma ortakları aramaktadır. Araştırma amacı iki yön için yaşlı ve engelli insanları görüntülemedir. Bir yönü; kendini konfigüre edebilen sensör ağı ve diğer yön ise; iletişim ve görsel jestleri anlamlandırıp becerileri öğrenim için insana benzer kişisel robot etkileşim sistemidir. Aranılan ortaklıklar inovatif KOBİ’ler ve ICT alanındaki  AR-GE merkezleridir.

 

13 IT 532W 3RVG Güneş Enerjisini Yoğunlaştırmak İçin Eğimli Solar Aynalar-Acil

 

Yenilenebilir enerji alanında çalışan İtalyan bir KOBİ endüstriyel partner veya eğimli solar aynalar üretimi için ”slumping metot”  gibi özel teknik ihtiyaçları yapabilecek KOBİ aramaktadır. Aynalar pilot olarak yapılacak bir tesiste kullanılacaktır. Üretim anlaşması yapılmak istenmektedir