Üniversite-sanayi işbirliği devam ediyor (20.06.2019)

Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Teknoloji Fakültesi 8. Proje sergisini ITSO’da açtı. Sergide 119 proje görücüye çıktı. ITSO Başkanı Tutar, üniversite sanayi işbirliği çerçevesinde üniversitelerle işbirliğinin her zaman devam edeceğini söyledi. Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Teknoloji Fakültesince hazırlanan “ 8. Proje Sergisi ”  ITSO fuaye alanında teknoloji severler ile buluştu. Genç Mühendislerin projelerinin yer aldığı etkinliğin açılışı; Vali Ömer Seymenoğlu, ISUBÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Diler, Belediye Başkan Vekili Hakkı Kaya, ITSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Tutar, Meclis Başkanı Osman Şahlan, Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Adar,  ISUBÜ Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Reşat Selbaş daire müdürleri ITSO üyeleri ve çok sayıda teknoloji meraklılarının  katılımıyla gerçekleştirildi.

            8.Proje Sergisi kapsamında 119 proje, katılımcıların beğenisine sunuldu. Kurdele kesimi merasimi ardından projeleri tek tek inceleyen Vali Seymenoğlu, Rektör Diler ve ITSO Başkanı Tutar, başarıları ve yoğun katılımlarından dolayı öğrencileri tebrik ettiler.

Sergide birbirinden ilgi çekici teknolojik ürünler yer aldı. Mekatronik Mühendisliği Bölümü öğrencilerinden Recep Arslan ve Gökhan Kadiroğlu’nun Pasif dirsek ve diz egzersiz aleti büyük beğeni topladı. Recep Arslan, tasarımı Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’ne ait olan cihazın telefon üzerinden kontrol edilebilir oluşu, portatif ve kolay kullanımı sayesinde fizik tedavi hastalarının fizyoterapist yardımı olmadan egzersiz yapabilmesini hedeflediklerini belirttiler.