ITSO’da Isparta Ekonomi Toplantısı yapıldı (16.09.2019)

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi, Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, ITSO Başkanı Mustafa Tutar, ITSO Meclis Başkanı Osman Şahlan, ITSO Yönetim Kurulu Üyeleri, Kamu Kurumu Müdürleriyle birlikte Isparta Ticaret ve Sanayi Odası üyelerimiz ihracatçılarının yaşadıkları sorunlar, talep ve önerileri ile çözüm yollarının ele alındığı geniş kapsamlı bir toplantı düzenlendi.

ITSO Başkanı Tutar, "Toplantının amacının ihracatta sektörel bazda yaşanan sorunları tespit etmek olduğunu belirten ve hedeflerinin il genelinde tüm kamu ve özel sektör kuruluşlarıyla bir araya gelip üyelerimizin üretimlerini dış piyasaya ulaştırmak olduğunu söyledi. Isparta’da ihracat rakamlarının 2017 yılında 265 milyon 500 bin dolar, 2018 yılında 280 milyon 578 bin dolar, 2019 yılının 8 aylık toplam ihracatının ise yaklaşık 250 milyon dolar gerçekleştiğini söyleyerek, en çok ihracatın madencilik sektöründe olduğunun da bilgisini verdi. Toplantımızdan başarılı sonuçlar çıkması temennisi ile hepinize hayırlı işler hayırlı günler dilerim." dedi

Vali Seymenoğlu, “Bu toplantı fikri; geçtiğimiz haftalarda yapılan Deregümü Domates Festivalinde ihracatçı girişimcilerin yaşadığı sorunlardan bahsetmeleri üzerinde oluştu. Bir araya gelelim nerelerde sıkıntı yaşıyorsak ihracat özelinde onları konuşalım onları çözelim istedik.” dedi.

Toplantıda ardından Isparta’da ihracat yapan firma ve sektör temsilcileri, yaşadıkları sıkıntıları dile getirerek talep ve önerilerini Vali Seymenoğlu ve diğer ilgililer ile paylaşarak çözümü konusunda destek istediler.