ITSO Başkanı Tutar’dan 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı (19.09.2019)

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO) Başkanı Mustafa Tutar, 19 Eylül Gaziler Günü sebebiyle yayınladığı mesajında, “Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı Kahraman Gazilerimize devletimizin verdiği öneminin ifadesi olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921’de Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e “Mareşal” rütbesi ile “Gazi” unvanının verilişinin 98. Yıl dönümünü “Gaziler Günü” olarak kutlamaktayız.

İstiklalimizi korumak, ülkemizin her köşesinde huzur ve emniyeti sağlamak için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan ve canı pahasına vatanını korumayı görev edinen Aziz Türk Milletinin evlatları olarak Gaziler Günü'nü idrak etmenin onur ve gururunu hep birlikte yaşıyoruz.

Vatanı, milleti, bayrağı ve tüm kutsal değerleri için şehitlik ve gazilik onuruna kavuşmayı mukaddes bir değer olarak gören Şehitlerimiz ve Gazilerimiz ile onların bizlere emaneti olan aileleri ve yakınlarına, minnettarız.

Cennet vatanımız, bizlere, şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetidir. Gaziler Günü vesilesiyle, bu kutsal emanete kararlılıkla sahip çıkarak, kahraman gazilerimize ve aziz şehitlerimize layık olmak ve tüm gücümüzle ülkemizi en güçlü şekilde geleceğe taşımak için el birliğiyle çalışmaktayız.

Bu duygu ve düşüncelerle; Tüm üyelerimizin, Isparta halkının ve Gazilerimizin Gaziler Günü’nü kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, Aziz Şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş Gazilerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan Gazilerimize en derin saygılarımı sunuyorum.” dedi.