ITSO Heyeti TOBB Meclis Üyeleri Bilgilendirme Seminerine Katıldı (14.10.2019)

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından 11-12-13 Ekim 2019 tarihlerinde TOBB Sosyal Tesislerinde Meclis Üyeleri Bilgilendirme Semineri düzenlendi. Seminere, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri katıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu seminerde meclis üyeleri ile bir araya geldi. Başkan Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmasında meclis üyelerine birlik ve beraberlik mesajı vererek, “Asla birbirinizi ötekileştirmeyin” dedi.

Hisarcıklıoğlu, meclis üyelerinin atamayla değil seçimle göreve geldiğini vurgulayarak, “En zor seçimde bizimkidir. 4 yıl boyunca ekmek kavgası verdiğin rakibinden oy istemek en zor iştir” ifadelerini kullandı.

Bu işlerde para pul olmadığını ifade eden TOBB Başkanı, herkesin amacının bu görevlere gelirken, yaşadığı şehri daha zengin etmek olduğunu söyledi.

Birlik ve beraberlik vurgusu yapan Hisarcıklıoğlu, “Birlikte rahmet ve bereket ayrılıkta azap var. Kavga etmeyeceğiz. Bir olursak kazanırız. Sıkıntı halinde hep beraberiz ama biraz rahatladı mı bu kayboluyor. Bunu yapmamalıyız” dedi.

Gelecekten umutlu olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, tüccar ve sanayicinin asla umutsuz olamayacağı dile getirerek, “Eğer umudumuzu kaybedersek ertesi sabah dükkânın kapısını açamayız. Birbirinizi asla ötekileştirmeyin. Sizden bir özel ricam; ne olur kızlarınızı yanınızda girişimci olarak yetiştirin. Gençleri girişimcilik konusunda destekleyin. Unutmayın zenginliğin yolu girişimcilikten geçer” diye konuştu.