ITSO Başkanı Tutar’dan Öğretmenler Günü Mesajı (24.11.2019)

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Tutar 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. ITSO Başkanı Tutar mesajında şu görüşlere yer verdi:

Millet mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başöğretmenlik unvanı kabul ettiği bu anlamlı günde; Eğitim sistemimizin asli unsuru olan sorumluluğu büyük ve başka hiçbir meslekle kıyaslanamayacak kadar kutsal bir mesleğe sahipsiniz. Sizler bir medeniyeti, bir kültürü inşa eden nesiller yetiştirmektesiniz. Öğretmenlerimiz bir eğitimci, bir rehber bir mimar bir sanatkardır. Rehberliğinizle sadece öğrencilerimizi değil bu ülkenin geleceğine de şekil veriyorsunuz.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de belirttiği gibi” Dünya’nın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakâr ve muhterem unsurlarıdır”.

Daha güçlü bir ülke için geleceğimizi emanet edeceğimiz nesillerimizi fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller olarak yetiştiren, birlikte omuz omuza yürüyerek, eğitim adına yaktığımız meşalemizi nesilden nesle aktarmamız da nesillerimizi yetiştirmek için özveriyle çalışan; başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü en içten dileklerimle kutluyorum dedi.