ITSO Başkanı Tutar’dan Gaziler Günü Mesajı (19.09.2020)

Vatan için yaptıkları fedakârlıklar hiç bir gün UNUTULMAYACATIR

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan ITSO Başkanı Mustafa Tutar, tarihimizin büyük başarı öyküleriyle dolu olduğunu belirterek, “Bugün özgürce nefes alıp verebilmemizi, kahraman şehit ve gazilerimize borçluyuz. Onların yazdığı destanlar ülkemizin gururudur, onurudur” diye konuştu.​ ​

ITSO Başkanı Tutar, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bizim kültürümüzde vatan ve millet sevgisi çok büyük bir değer taşır. Milli hasletimizde olan ve kimliğimizi yansıtan bu duyguların, hepimiz için vazgeçilmez bir anlamı vardır. Bunun en güzel örneğini Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Kurtuluş Savaşı’nda gösteren aziz halkımız, “Ya istiklal, ya ölüm!” diyerek, bağımsızlık ve vatanın bizler için ne anlama geldiğini apaçık ortaya koymuştur.

Vatanı uğruna ölümü göze almış kahraman Türk Ordusu, dünya barışını korumak için de pek çok bölgede görev almıştır.

19 Eylül tarihi, Atatürk’e 1921 yılında Mareşallik rütbesi ile gazilik unvanının verildiği gündür ve yurdumuzda her yıl Gaziler Günü olarak kutlanmaktadır.

Şehitlerimizin ruhlarını huzurlu kılmamız için, savaş arkadaşları gazilerimize hak ettikleri değeri vererek, onları her yerde ve her zaman onurlandırmak zorundayız.

Milletimize yakışan budur.

Bu duygu düşüncelerle Isparta iş dünyası adına, bütün gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutlarken, vatan için yaptıkları fedakârlıkların hiçbir gün unutulmayacağını bir kez daha hatırlatmak isterim.” dedi