ITSO Başkanı Başdeğirmen’den 30 Ağustos mesajı (28.08.2017)

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü Başdeğirmen, 1922’de işgal kuvvetlerinin ağır yenilgiye uğratıldığını Büyük Taarruz başarısının bu ülke insanının bağımsızlık sevdasını ve yenilgiyi kabul etmeyen ruhunu yansıttığını söyleyerek “Bağımsızlık yolunda tek yürek olan milletimizin 30 Ağustos 1922'de yazdığı şanlı destan asla unutulmayacak.”dedi.

ITSO Başkanı Başdeğirmen’in mesajı şöyle: "30 Ağustos Zaferi birlik ve beraberliğimizin en güzel resmidir. İlelebet bağımsız yaşayacağımızın tüm dünyaya ilanıdır. 1922 yılı 26 Ağustos'unda başlayıp, 30 Ağustos'ta Dumlupınar’da Gazi Mustafa Kemal'in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi'ni bir kez daha gururla anıyoruz. Büyük Taarruz'un başarıyla sonuçlanmasının ardından işgal güçleri yurttan atılana kadar çok anlamlı bir mücadele gösterilmiştir.

Bu Kurtuluş Savaşı içerisinde verdiğimiz şehitlerimiz, gazilerimiz, 7’den 70’e canlarını mallarını ortaya koyanlar, ebediyete kadar büyük minnetle kalplerimizde yaşayacaktır.

Onlara layık olabilmek için bizler de bu toprakları aynı şekilde koruyacak ve medeniyet yarışında ülkemizi en ileri noktalara taşımak için her türlü gayreti göstereceğiz.

Bu bizim sözümüz, şehitlerimize namus borcumuzdur. Vatan, millet, bağımsızlık ve bayrak gibi değerlerimiz için canlarını feda eden ve bugün sahip olduğumuz imkanların temellerini atan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimize minnettarız.

İşadamları olarak, aziz milletimizin aydınlık yarınlarının, kardeşçe, birlik ve beraberlik içerisinde yaşadığımız sürece asla kaybolmayacağının bilincindeyiz.

Bu vesile ile tüm üyelerimizin ve Isparta halkının 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.”