ITSO Başkanı Başdeğirmen’den 29 Ekim mesajı (27.10.2017)

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Cumhuriyetin 94. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet bağımsız olarak, birlik beraberlik içerisinde yaşayacağına vurgu yapan ITSO Başkanı Başdeğirmen, “İş dünyası olarak ekonomik gelişmeyi sağlama görevini, üzerimize düşenin fazlasıyla yerine getirmeye devam edeceğiz.”dedi.

 

Başdeğirmen’in mesajı şöyle: “29 Ekim 1923 yılında kurulan ve uğrunda atalarımızın canlarını feda ettiği Cumhuriyetimizin yeni yaşını, büyük bir gurur ve sevinçle kutluyoruz. Türkiye Cumhuriyeti bu topraklarda kader birliği yapmış milyonların en güzel ortaklığıdır. En aziz eseridir. Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde büyük zorluklarla kurulan Cumhuriyetimizin 94. yılını kutlamanın onurunu yaşıyoruz.  Türk milleti, Atatürk'ün önderliğinde dünya tarihinde eşine ender rastlanır büyük bir destan yazarak, tüm zorluklara göğüs germesini bilmiş, Cumhuriyeti kurmuş ve bugünkü düzeyine ulaşmıştır. Cumhuriyetin sağladığı barış ve huzur ortamı sayesinde, Ülkemiz, eğitimden sağlığa, sanayileşmeden altyapıya, siyasetten ekonomiye, her alanda önemli atılımlar gerçekleştirmiştir. 29 Ekim’de yenilenen azim ve kararlılıkla Cumhuriyetimizi yüceltip, geliştirmek hepimizin öncelikli görevi ve sorumluluğu olmalıdır.

Büyük Önder Atatürk'ün gösterdiği hedefe varmak için, özel sektör olarak ekonomiye katkılarımızı, istihdam sağlamadaki sorumluluklarımızı yerine getirmede çaba gösteriyoruz ve göstermeye de devam edeceğiz. Ülkemizin aydınlık geleceği için, yarınların sorumluluğunu taşıyan ve karşılarına çıkabilecek her sorunun üstesinden gelebilecek ölçüde nitelikli, bilgili ve ideal sahibi insanlar olarak, hepimiz bu aziz vatan için bütün benliğimizle çalışmaya ve üretmeye devam etmeliyiz.

 Bu bilinçle, Ticaret ve Sanayi Odası olarak Cumhuriyetimizin 100. Yılı için  ülkemiz ve ilimiz ekonomisine katkı sağlamak adına İhracat hedefimizi 500 milyon dolar olarak belirledik. İnşallah yaptığımız çalışmalar neticesinde bu hedefe ulaşacağız ve Cumhuriyetimizin 100. Yılını daha coşkulu şekilde kutlayacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm hemşehrilerimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı kutluyorum.”