BAKA Yönetimi Kurulu Antalya’da toplandı (21.02.2020)

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Yönetim Kurulu, Şubat ayı olağan toplantısı Antalya Valiliği’nde gerçekleştirildi. Antalya Valisi Münir KARALOĞLU başkanlığındaki BAKA Yönetim Kurulu olağan toplantısına;

Isparta Valisi Ömer SEYMENOĞLU, Burdur Valisi Hasan ŞILDAK, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin BÖCEK, Isparta Belediye Başkanı Şükrü BAŞDEĞİRMEN, Isparta İl Genel Meclisi Başkanı Serkan KESKİN, Burdur İl Genel Meclisi Başkanı Murat AKBIYIK, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO) Başkanı Mustafa TUTAR ile BAKA Genel Sekreteri Volkan GÜLER katıldı.

Toplantının açılışında konuşan BAKA Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Vali Münir KARALOĞLU, toplantıda 2019 yılı ve daha öncesinde alınan kararlar ve yapılan sözleşmelerin, uygulanan projelerin uygulama süreçlerini gözden geçireceklerini belirtti.

Üç ilde de yürütülen güdümlü projelerin olduğunu ifade eden Vali KARALOĞLU, “Antalya’da da Antalya Büyükşehir Belediyesi ile beraber tarımsal sulama ve güneş enerji santral kurulumuyla ilgili yürütülen projelerde son aşamaya girdik. Yine Burdur’da Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ile beraber yürüttüğümüz Burdur Süt Teknolojileri Araştırma ve Geliştirme Merkezimiz tamamlandı. Vatanımıza ve milletimize hayırlı uğurlu olsun. Bildiğiniz gibi Isparta; Türkiye’de aromatik ürünler, gül yağı ve kozmetikle ilgili önemli gelişmeler gösterdiğimiz bir ilimiz. Isparta’da ise Süleyman Demirel Üniversitemizle işbirliği içerisinde Gül ve Tıbbi Aromatik Bitkiler ve Ürünlerin Araştırma Geliştirme Laboratuvarı projemiz devam ediyor” dedi.

2019’da BAKA olarak Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi, Sosyal Kalkınma ve Turizm Altyapısının Geliştirilmesi ile ilgili 32 projenin imzalandığına da değinen Antalya Valisi Münir KARALOĞLU, “Onların da takip ve uygulama süreçleri devam ediyor. Ajansımız, her zaman ifade ettiğimiz gibi bölgemizdeki hem rekabet gücünün arttırılması hem de bölgedeki beşeri insan sermayesinin geliştirilmesi noktasında çalışmalarına, faaliyetlerine 2020 yılında da devam edecek. Ben aldığımız kararların bölgemize, bölgemizdeki şehirlerimize ve insanımıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

AKA Yönetim Kurulu Toplantısı, gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından sona erdi.